Tabela Adana

Tabelalar, yönlendirmek, bilgi vermek, tanıtma çalışmaları gibi amaçlar için, genellikle dış mekan bina, yol, açık alan ile kapalı alanlarda, belli kalıplar halinde monte edilerek kurulan platformlara tabela denir. Günümüz ticari dünyasında tabela en çok ticari firmalar tarafından tercih edilerek rekabette en sıralarda yer almanın aracı olarak görülmektedir.

Tanımdan da anlaşılacağı gibi tabela, kurumların ister ticari olsun, ister kamu hizmeti amaçlı olsun insanların dikkatini çekmek, belli bilgileri onlara empoze etmek amacıyla kurulmuştur. Adana firmaları da bu sektörü yoğun kullanmaktadır. Adana da Tabela konusunda özellikle dış mekanda çok zengin kullanım alanları olmasından ve herkesin görebilmesinden dolayı geniş bir yelpazeye sahiptir. Tabelalar, kullanılacak amaca ya da mekana göre istenilen boyutlarlarda, renklerle bütünlük içinde tasarlanır ise göze daha hoş hitap eder.

Önceki yıllarda Adana firmalarında da kullanılan tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ile yaratıcı reklam fikirleri sayesinde canlı ekonomik alanlar da gelişme sağlanmıştır. Bu durum Adana ilinde hem tabela firmalarına kazanç imkanı sağlamakta, öte taraftan ise, teknolojiden faydalanılarak hazırlanan tabelalarla firmalar, müşterilerini ve kazançlarını artırma şansına sahip olabilmektedir.

Günümüzde firmalar Adana da tabelasız herhangi bir firma binası görülemeyeceği gibi; çeşitli alanlarda kullanılan ışıklı, ışıksız, totem, bilboard ve led tabelalar alternatifleri ile bulundukları alanların dışında da daha özgür reklam yapabilmektedirler. Bu bakımdan çoğu ilde olduğu gibi Adana ilinde de bu tarz çalışmalar günümüzde reklam sektörü için önemli yere sahiptir.

TABELALARIN GÖZE HİTAB ETMESİ

Adana ilinde özellikle sıklıkla ziyaret edilen cadde ile sokaklarda iş yeri tabelalarının mimariye uyumlu şekilde yapılması gerekli, böylece tabelalar mimari ile bütünlük sağlayarak hoş bir görüntü elde edilebilecektir. Bizim iş yeri sahiplerine tavsiyemiz, zorunlu olmasa bile, sadece iş yerine değil çevredeki genel görünümü dikkate alarak tabela ve işaretleri yaptırmalarıdır. Böylece sokaklarımız daha güzel görünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir